Świąteczne warsztaty językowe w IFO

Dnia 16.12.16 nasz Instytut odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych zatytułowanych „Deceiving Christmas”.

Zajęcia nawiązały do pochodzenia piosenek, które większości z nas kojarzą się z okresem świątecznym, jednak nie mają z nim nic wspólnego, oraz do historii powstania wybranych utworów: „Last Christmas,” „Jingle Bells” czy „Let it snow”. W części kulturoznawczej nasi goście poznali zwyczaje świąteczne różnych zakątków świata. Nie zabrakło także elementu baśniowości – przedstawiony został fragment baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, na podstawie którego uczniowie wykonywali ćwiczenia sprawdzające wiedzę z czasów przeszłych.

Warsztaty przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze; każdemu uczestnikowi zostały wręczone słodkości wprost od Św. Mikołaja.

Zajęcia przygotowali uczniowie III roku pierwszego stopnia filologii angielskiej pod opieką mgr Agaty Leśniczek.