Filologia germańska – kształcenie od podstaw – od roku akademickiego 2017/2018


Kierunek: filologia, specjalność: filologia germańska (kształcenie od podstaw)

Studenci tej specjalności wybierają po pierwszym roku studiów jedną z dwóch specjalizacji: język niemiecki zawodowy z językiem hiszpańskim lub język niemiecki zawodowy z językiem angielskim. Zapraszamy do podjęcia studiów wszystkich, którzy chcą opanować język niemiecki niezbędny w pracy sekretarki, pracownika biurowego lub pilota wycieczek zagranicznych w kontaktach międzynarodowych i międzykulturowych oraz zdobyć dodatkowe kompetencje komunikacyjne w języku hiszpańskim lub angielskim. Program przewiduje intensywny kurs języka niemieckiego od podstaw jak też rozszerzony lektorat wybranego języka z elementami kulturoznawstwa krajów studiowanych języków.

Ta nowa propozycja jest kierowana w szczególności do kandydatów, którzy chcą studiować język niemiecki od podstaw – przy rekrutacji nie jest wymagana matura z języka niemieckiego ani ocena z tego języka na świadectwie ukończenia szkoły średniej.

Atrakcyjność oferty tej nowej specjalności polega na rozszerzonej nauce drugiego języka obcego – języka hiszpańskiego lub angielskiego, wraz z elementami kulturoznawstwa krajów wybranego języka. Analiza lokalnego rynku pracy pokazuje, że absolwent takiej specjalności, mający kompetencje językowe w obszarze języka niemieckiego w połączeniu z językiem hiszpańskim lub angielskim ma większe szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy w przedsiębiorstwach posiadających zagraniczne przedstawicielstwa, zwłaszcza w sektorze przemysłu samochodowego.