Shakespearean Party w IFO!

Studenci pierwszego roku filologii angielskiej studiów I stopnia, na wzór ubiegłego roku, wraz z dr A. Cholewą-Purgał serdecznie zapraszają wszystkich miłośników dzieł W. Szekspira, a także muzyki, piosenki i tańca, na tegoroczne obchody 401 rocznicy śmierci i 453 rocznicy urodzin wybitnego dramaturga, poety i aktora znad rzeki Avon.

Bogaty program tego wydarzenia uświetni swym występem Pan Profesor AJD dr hab. B. Bierwiaczonek, znakomity językoznawca i anglista, Zastępca Dyrektora IFO, a zarazem wspaniały rysownik, poeta, muzyk i wykonawca poezji śpiewanej, czyli człowiek o renesansowym umyśle i talentach.

Swój występ przygotowała też grupa studentek z Ukrainy z Narodowego Pedagogicznego Uniwersytetu w Tarnopolu, które odbywają w naszym Instytucie staż na kierunku filologii angielskiej.

Cztery interpretacje wybranych dzieł Szekspira przedstawią grupy studentów filologii angielskiej I roku wraz ze studentami z Rosji przebywającymi na wymianie na naszej Uczelni. Usłyszymy także recytacje kilku sonetów Szekspira.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych na obchody szekspirowskich rocznic – czwartek, 18 maja, 18.30, 22 A.