Rotarianie w Pforzheim z wizytą w Częstochowie

27 maja 2022 studenci germanistyki i reprezentujący także Uczelnię przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Niemieckiego spotkali się z goszczącymi w Częstochowie na zaproszenie częstochowskiego oddziału Rotarian członkami Rotary Club Pforzheim. Głównym celem wizyty gości z Niemiec było przekazanie pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w Częstochowie i okolicy, o czym mówił mgr Paweł Klimek – opiekun grupy ze strony Rotary Club Częstochowa. W spotkaniu, zorganizowanym w Galerii Biblioteki UJD, uczestniczyli młodzi germaniści, korzystając z okazji do aktywnej konwersacji w języku niemieckim. Ciekawa dyskusja o sytuacji młodych ludzi w trakcie i po studiach, o ich ambicjach i planach, a także roli Unii Europejskiej w kreowaniu możliwości rozwoju w dziedzinie edukacji i pracy, zakończyła się wspólnym zwiedzaniem wystawy "Dziedzictwo humanistów. Johannes Reuchlin 1455-1522", do którego dołączył Dziekan WH prof. UJD. Przemysław Sznurkowski, Znajomość języka i swoboda porozumiewania się nim, oraz dojrzałe wypowiedzi studentów zebrały pochwały gości.