Projekt „Deutsch – Erfolg im Beruf”

W dniu 21.11.2019 studenci filologii germańskiej stali się uczestnikami projektu „Deutsch – Erfolg im Beruf”, który został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, patronatem honorowym Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ambasady Niemiec w Warszawie i jest realizowany we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji ze środków Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ramach tego projektu studenci wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez lektorkę Instytutu Goethego w Warszawie Panią Monikę Łagowską. Warsztaty na temat „Deutsch – Erfolg im Beruf - Praktikumsausschreibung” miały charakter gry symulacyjnej i dotyczyły procesu aplikacji o miejsce praktyk w polsko – niemieckiej firmie turystycznej.