​„MOSKWA - niezwykła podróż”

„MOSKWA - niezwykła podróż” tak zatytułował swój album zdjęć na Facebooku jeden z uczestników Szkoły Letniej Kultury i Języka Rosyjskiego organizowanej przez Państwowy Moskiewski Uniwersytet Pedagogiczny partnerską uczelnię naszego Uniwersytetu. Czy była naprawdę niezwykła? Opowiedzą nam o tym na pewno w nowym roku akademickim sami uczestnicy.

Tymczasem przypominamy, że w połowie czerwca Zakład Badań Interkulturowych IFO w imieniu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza ogłaszał nabór do Szkoły Letniej Języka i Kultury Rosyjskiej w Moskwie. Do udziału zakwalifikowały się trzy studentki germanistyki oraz dwójka doktorantów. Właśnie 20 lipca uczestnicy wrócili pełni wrażeń i podzielili się z nami zdjęciami. Kilka z nich zamieszczamy. Może zachęcą one innych studentów do nauki języka rosyjskiego w Instytucie Filologii Obcych, udziału w naszych spotkaniach z cyklu "Rosja bliska, Rosja daleka" i startowania w organizowanych przez nas konkursach w przyszłości.

Za zdjęcia dziękujemy Panu Mirkowi Tokarzowi i Pani Ani Meiser!