Pozytywna ocena kierunku filologia przez Polską Komisję Akredytacyjną

Z radością informujemy, że na podstawie Uchwały nr 667/2020 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 3 września 2020 r. w sprawie oceny programowej na kierunku filologia prowadzonym na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim została wydana ocena pozytywna.

Prezydium PKA stwierdza w uchwale, że proces kształcenia realizowany w naszej Uczelni umożliwia studentom kierunku filologia osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim, a wszystkie kryteria określone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej zostały spełnione.

Następna ocena programowa na kierunku filologia powinna nastąpić w roku akademickim 2025/2026.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim Pracownikom, Studentom i Doktorantom!